Długość: ok 680 km
Trudność: średnia: szutry, proste drogi leśne, (asfalt ok 47%), zalecane opony 50/50
Atrakcje: rzeka Wisła, PK Lasy Janowskie, PK Puszczy Solskiej, Roztocze, Strzelecki PK, Chełmski PK, Poleski PN, Kazimierz Dolny i okoliczne wąwozy, Janów Lubelski, Biłgoraj, Chełm, Muzeum Miejsce Pamięci w Bełżcu
Start: Puławy (ok 140 km od Warszawy)
Koniec: Międzyrzec Podlaski (ok 140 km od Warszawy)
Czas przejazdu: 2,5 dnia

Trasa składa się z 3 części:
- z Puław do Annopola wzdłuż Wisły, m.in. przy wale przeciwpowodziowym
- przez Lasy Janowskie i Puszczę Solską do Bełżca – tu jest więcej asfaltów ale malowniczymi leśnymi i rzadko uczęszczanymi drogami
- pozostała część do Międzyrzeca Podlaskiego – tu jest więcej offroadu m.in. po lokalnych szutrach i drogach polnych
Trasę oceniam na średnio trudną, jest trochę piachów, więc pomocne są opony terenowe i umiejętność jazdy po takim podłożu, w przeciwnym wypadku pokonywanie niektórych odcinków może być męczące. Na trasie są 2 trudniejsze miejsca oznaczone w pliku GPX, które ewentualnie można ominąć: stromy zjazd drogą z głębokimi koleinami za miejscowością Mięćmierz – wymaga utrzymania równowagi, oraz piaszczysty podjazd przy ujściu Sanny do Wisły. Oba fragmenty można zobaczyć na poniższym filmie.
⚠️ Uwaga 1: biwak na którym my spaliśmy przy ujściu Sanny do Wisły prowadzi wyraźna i jeżdżona droga ale okazało się, że przebiegająca na mapie przez obszar „Rezerwat Wisła pod Zawichostem”. Opracowując później trasę korzystając z mapy znalazłem inne miejsce na biwak trochę wcześniej, przed punktem widokowym, jednak nie sprawdziłem go w terenie, jeżeli ktoś z Was to zrobi, to koniecznie poproszę o informację jak wyglądają tam warunki, najlepiej z jakimiś zdjęciami:

⚠️ Uwaga 2: Fragment koło Strzeleckiego Parku Krajobrazowego musiał zostać zmieniony, bo wcześniej planowana trasa okazała się nieprzejezdna i objechaliśmy ten odcinek inaczej, a lepszy wariant wyznaczyłem na mapie już po powrocie do domu. Początek niezweryfikowanego fragment na końcu „dnia 2” jest zaznaczony w pliku GPX, więc gdyby ktoś go przejechał, to poproszę o info w formie komentarza lub wiadomości przez e-mail lub komunikator.
Trasę przejechaliśmy w weekend 1-3 maja 2026, poniżej jest film z tego wyjazdu:















